|
КАБ София-град отличи дипломанти от випуск 2026 на Университета по архитектура, строителство и геодезия (УАСГ). Церемонията по дипломиране на абсолвентите от архитектурния факултет се проведе на 15 май 2026 в аула “Максима”.
Наградени бяха:
арх. Анна Георгиева,
Дипломен проект: „Център по експериментално и съвременно изкуство“,
Катедра: „Архитектурни конструкции“,
Ръководител: арх. Емил Драганов
арх. Есра Саидова,
Дипломен проект: „Научно-изследователски и производствен център за регенеративна медицина и биотехнологии“,
Катедра: „Индустриални сгради“,
Ръководител: доц. д-р арх. Стефан Аспарухов
Консултант: проф. д-р Милена Георгиева, молекулярен биолог (БАН)
арх. Йоанна Дрънгова,
Дипломен проект: „Център по спелеология в Родопите“,
Катедра: „Обществени сгради“,
Ръководител: гл. ас. д-р арх. Антония Илиева
арх. Христо Ангелов,
Дипломент проект: „ARCTIC VERDICT – Затвор в Нуук, Гренландия“,
Катедра: „Жилищни сгради“,
Ръководител: доц. д-р арх. Евгения Димова-Александрова
урб. Гергана Петкова,
Дипломен проект: “Интегриран подход за развитие на парк “Въртопо” в пространствената структура на град София“,
Архитектурен факултет, специалност: „Урбанизъм“,
Ръководители: доц. д-р арх. Милена Ташева-Петрова, д-р урб. Мила Йолова
|